Tworzenie przyszłości w miejskiej i tętniącej życiem dzielnicy

Tworzenie przyszłości w miejskiej i tętniącej życiem dzielnicy

Na dawnym terenie Temmler w Berg am Laim, Macherei München został oficjalnie otwarty 27.10.2022 r. po prawie pięciu latach budowy. Na dawniej wykorzystywanym przemysłowo terenie powstała miejska i tętniąca życiem dzielnica o powierzchni 74 400 m².

Dzielnica, w której praca jest przemyślana na nowo, tchnie nowe życie w dawne nieużytki. Macherei jest dokładnie tym, co sugeruje jego nazwa: miejscem dla twórców. Oznacza nowoczesny świat pracy jutra i stanowi przyszłościowy impuls dla Monachium i okolic.

Ogólna koncepcja spełnia wysokie standardy indywidualności, elastyczności, architektury i stylu. Rozmieszczenie komponentów zostało określone przez zasady przepływu energii zgodnie z Feng-Shui. Sześć budynków z postindustrialną architekturą loftową i fasadami z cegły klinkierowej, przypominającymi dawną cegielnię w Berg an Laim, tworzy udaną symbiozę przeszłości i przyszłości. Wszechstronne koncepcje wykorzystania charakteryzują to nowe kreatywne centrum. W budynkach znajdują się nowoczesne przestrzenie do pracy, powierzchnie handlowe, atrakcyjne tarasy dachowe i tereny zewnętrzne, gastronomia, studio fitness i hotel designerski.

Przegląd projektu

  • REGUPOL sound and drain 22
  • REGUPOL sound 17
  • REGUPOL sonusfit c-series
  • Certyfikat LEED GOLD
  • Nowoczesne środowisko pracy, handel detaliczny, tereny zewnętrzne i tarasy, gastronomia, studio fitness, hotel

ROZWIĄZANIA ZAPEWNIAJĄCE BRAK WZAJEMNYCH ZAKŁÓCEŃ RÓŻNYCH CZĘŚCI BUDYNKU

Gold's Gym Munich oferuje ekskluzywne zaplecze fitness na parterze i pierwszym piętrze budynku M4. Posiada również taras do relaksu. REGUPOL wyposażył część siłowni w 760 m² REGUPOL everroll multitile. Cały obszar został obrzeżony REGUPOL everoll reducer które kompensuje różnicę wysokości między podłogą treningową a wykładziną podłogową. Podłoga REGUPOL sonusfit z serii c została wykorzystana w innym obszarze treningowym Gold's Gym.

Macherei tworzy kreatywną przestrzeń dla ludzi i firm, łącząc pracę i odpoczynek ze sztuką i kulturą. Hotel Scandic w budynku M3 jest jego doskonałym uzupełnieniem. Hotel posiada 234 pokoje na dziewięciu piętrach oraz restaurację Zieglerei z kuchnią pokazową, barem i tarasem.

Połączenie przyjemności i relaksu w restauracji i na tarasie, a także w pokojach poniżej, niesie ze sobą wysokie wymagania dotyczące zgodności z izolacją akustyczną. REGUPOL oferuje odpowiednie rozwiązania akustyczne, aby uniknąć konfliktów między różnymi koncepcjami użytkowania. Dlatego w hotelu Scandic na tarasie zastosowano izolację akustyczną REGUPOL sound and drain 22, przeznaczoną do stosowania na zewnątrz. W innych obszarach zainstalowano 270 m² izolacji akustycznej REGUPOL sound 17 do jastrychów o dużym obciążeniu.

Więcej projektów

College of the Holy Cross, Joanne Chouinard-Luth Recreation and Wellness Center

College of the Holy Cross, Joanne Chouinard-Luth Recreation and Wellness Center

RhönFit TherapyCenter Dermbach

RhönFit TherapyCenter Dermbach

Siłownia integracyjna Ritz Place Vendôme Paryż

Siłownia integracyjna Ritz Place Vendôme Paryż

Neoness Madeleine Paris

Neoness Madeleine Paris

Gold's Gym Jena

Gold's Gym Jena

SSV Jahn Regensburg

SSV Jahn Regensburg

Zakładki
Kontakt