Tworzenie przyszłości w miejskiej i tętniącej życiem dzielnicy

Tworzenie przyszłości w miejskiej i tętniącej życiem dzielnicy

Na dawnym terenie Temmler w Berg am Laim, Macherei München został oficjalnie otwarty 27.10.2022 r. po prawie pięciu latach budowy. Na dawniej wykorzystywanym przemysłowo terenie powstała miejska i tętniąca życiem dzielnica o powierzchni 74 400 m².

Dzielnica, w której praca jest przemyślana na nowo, tchnie nowe życie w dawne nieużytki. Macherei jest dokładnie tym, co sugeruje jego nazwa: miejscem dla twórców. Oznacza nowoczesny świat pracy jutra i stanowi przyszłościowy impuls dla Monachium i okolic.

Ogólna koncepcja spełnia wysokie standardy indywidualności, elastyczności, architektury i stylu. Rozmieszczenie komponentów zostało określone przez zasady przepływu energii zgodnie z Feng-Shui. Sześć budynków z postindustrialną architekturą loftową i fasadami z cegły klinkierowej, przypominającymi dawną cegielnię w Berg an Laim, tworzy udaną symbiozę przeszłości i przyszłości. Wszechstronne koncepcje wykorzystania charakteryzują to nowe kreatywne centrum. W budynkach znajdują się nowoczesne przestrzenie do pracy, powierzchnie handlowe, atrakcyjne tarasy dachowe i tereny zewnętrzne, gastronomia, studio fitness i hotel designerski.

Przegląd projektu

  • Certyfikat LEED GOLD
    Nowoczesne środowisko pracy, handel detaliczny, tereny zewnętrzne i tarasy, gastronomia, studio fitness, hotel

ROZWIĄZANIA ZAPEWNIAJĄCE BRAK WZAJEMNYCH ZAKŁÓCEŃ RÓŻNYCH CZĘŚCI BUDYNKU

Gold's Gym Munich oferuje ekskluzywne zaplecze fitness na parterze i pierwszym piętrze budynku M4. Posiada również taras do relaksu. REGUPOL wyposażył część siłowni w 760 m² REGUPOL everroll multitile. Cały obszar został obrzeżony REGUPOL everoll reducer które kompensuje różnicę wysokości między podłogą treningową a wykładziną podłogową. Podłoga REGUPOL sonusfit z serii c została wykorzystana w innym obszarze treningowym Gold's Gym.

Macherei tworzy kreatywną przestrzeń dla ludzi i firm, łącząc pracę i odpoczynek ze sztuką i kulturą. Hotel Scandic w budynku M3 jest jego doskonałym uzupełnieniem. Hotel posiada 234 pokoje na dziewięciu piętrach oraz restaurację Zieglerei z kuchnią pokazową, barem i tarasem.

Połączenie przyjemności i relaksu w restauracji i na tarasie, a także w pokojach poniżej, niesie ze sobą wysokie wymagania dotyczące zgodności z izolacją akustyczną. REGUPOL oferuje odpowiednie rozwiązania akustyczne, aby uniknąć konfliktów między różnymi koncepcjami użytkowania. Dlatego w hotelu Scandic na tarasie zastosowano izolację akustyczną REGUPOL sound and drain 22, przeznaczoną do stosowania na zewnątrz. W innych obszarach zainstalowano 270 m² izolacji akustycznej REGUPOL sound 17 do jastrychów o dużym obciążeniu.

Więcej projektów

College of the Holy Cross, Joanne Chouinard-Luth Recreation and Wellness Center

College of the Holy Cross, Joanne Chouinard-Luth Recreation and Wellness Center

RhönFit TherapyCenter Dermbach

RhönFit TherapyCenter Dermbach

Fitness studio integration – Ritz Place Vendôme Paris

Fitness studio integration – Ritz Place Vendôme Paris

Neoness Madeleine Paris

Neoness Madeleine Paris

Gold's Gym Jena

Gold's Gym Jena

SSV Jahn Regensburg

SSV Jahn Regensburg

Zakładki
Kontakt