Budownictwo drewniane

Zrównoważone budownictwo

Jak możemy osiągnąć zrównoważone budownictwo bez narażenia na utratę izolacji akustycznej?

Za pomocą skutecznych produktów izolacji akustycznej w konstrukcjach drewnianych.

W czasach wzmożonego zapotrzebowania na zrównoważone budownictwo, drewno stanowi doskonałe rozwiązanie dzięki swoim właściwościom ekologicznym. Niezależnie od tego, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy o wieżowiec, budynki drewniane mają wiele zalet. Problemem jest jednak izolacja akustyczna, zwłaszcza przed dźwiękami o niskim zakresie częstotliwości.

Najczęstszym źródłem hałasu uderzeniowego o niskiej częstotliwości w różnych budynkach drewnianych są przemieszczające się osoby. Tego zakresu częstotliwości nie uwzględniają jednak obowiązujące normy, ani nawet rygorystyczne wymagania w zakresie akustyki.

Dzięki produktom REGUFOAM hangers lub REGUPOL clips na przykład, można tak zaprojektować sufity podwieszane, aby uzyskać znaczną poprawę w zakresie tłumienia niskich częstotliwości.

Poprawę akustyki w konstrukcjach z drewna klejonego warstwowo, uzyskuje się przez zwiększający masę stropu produkt REGUPOL comfort S1. Takie podejście w połączeniu z wysokowydajnymi warstwami izolacji akustycznej REGUPOL comfort, daje bardzo skuteczną izolację akustyczną. Oprócz powyższych w gamie produktów REGUFOAM vibration dostępne są pasy elastomerowe do posadowienia elastycznego ścian, które redukują boczne przenoszenie hałasu.

Dodatkową zaletą produktów REGUPOL sonus, wykonanych prawie w 100% z recyklingowej gumy lub elastomerów korkowych przy zachowaniu ich parametrów akustycznych jest ich ekologiczność. Produkty można stosować jako izolację akustyczną pod różne okładziny podłogowe.

REGUPOL comfort

REGUPOL comfort

Maty chroniące przed hałasem uderzeniowym i elastyczna, zwiększająca masę wylewka do renowacji stropów i remontów konstrukcji drewnianych

REGUPOL sonus core

REGUPOL sonus core

Izolacja dźwięków uderzeniowych na bazie kauczuku pod jastrychami i wykładzinami podłogowymi

REGUPOL sonus multi

REGUPOL sonus multi

Izolacja dźwięków uderzeniowych pod wykładzinami podłogowymi na bazie korka / PUR

REGUPOL sound and drain

REGUPOL sound and drain

Elastomerowa mata akustyczna dla ochrony przed hałasem uderzeniowym do montażu na dachach, tarasach, loggiach i balkonach

Przemysław Macioszek

Twój kontakt w REGUPOL

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Przemysław Macioszek
REGUPOL Germany GmbH & Co. KG
Sales Manager

Zakładki
Kontakt