Najwyższy budynek mieszkalny w Niemczech
Grand Tower, o wysokości 180 metrów i 47 piętrach, od 2019 roku jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Niemczech. Został zbudowany przy wejściu do dzielnicy Europaviertel we Frankfurcie nad Menem. Projekt architektoniczny został wykonany przez frankfurckie biuro architektoniczne Magnus Kaminiarz & Cie. Charakterystyczne cechy budynku to przeszklenia od podłogi do sufitu, diamentowy kształt planu i zaokrąglone elementy loggii. Grand Tower zdobył wiele nagród w dziedzinie nieruchomości, w tym międzynarodowych, za swoją architekturę i technologię.
Budowa Grand Tower rozpoczęła się w lutym 2016 r. W tym czasie sprzedano już 25% mieszkań. Na początku 2018 r. sprzedanych było już 97% mieszkań. Zakończenie budowy nastąpiło w czerwcu 2020 r., a pierwsi lokatorzy wprowadzili się do nowych, ekskluzywnych mieszkań jeszcze w tym samym miesiącu.
Przegląd projektu
- 660 m² REGUPOL sound 17
- 172 metry wysokości, z nadbudową techniczną 179,9 metra
- Platforma widokowa na wysokości 172 metrów
- Taras słoneczny o powierzchni 150 m² na 43. Piętrze
- Grand Tarrace na 7 piętrze
Międzynarodowy marketing jeszcze przed rozpoczęciem budowy
Grand Tower przyciągnął szczególną uwagę branży nieruchomości, ponieważ był to pierwszy budynek mieszkalny w Niemczech, który był promowany na rynkach międzynarodowych. Nabywcy mieszkań pochodzą z 30 różnych krajów. Pomimo międzynarodowego charakteru, w grupie nabywców znalazło się również wielu mieszkańców Frankfurtu oraz osób z okolic tego miasta.
Grand Tower składa się z 413 mieszkań własnościowych o łącznej powierzchni mieszkalnej 32 600 m². Na wysokości 141 metrów na 43. piętrze znajduje się taras słoneczny o powierzchni około 150 m², przeznaczony do wspólnego użytku przez mieszkańców. Na siódmym piętrze znajduje się Grand Terrace, zaprojektowany jako ogród, o powierzchni użytkowej około 1 000 m². Wielojęzyczna usługa concierge w budynku uzupełnia doskonałą ofertę.
Wszystkie krytyczne obszary zostały odizolowane za pomocą izolacji akustycznej REGUPOL sound 17, aby przeciwdziałać przenoszeniu dźwięku pomiędzy jednostkami mieszkalnymi.