Alpejskie luksusowe spa w Ischgl wyznacza nowe standardy

Alpejskie luksusowe spa w Ischgl wyznacza nowe standardy

Termy Silvretta w Ischgl zostały otwarte zimą 2022 r. po trzyletnim okresie budowy. Już na etapie planowania skupiono się na metodzie budowy oszczędzającej zasoby. Budynek został zaplanowany i zbudowany tak, aby był jak najbardziej zrównoważony i energooszczędny. Produkty REGUPOL z sektora sportów zimowych i akustyki zostały również wykorzystane przy budowie spa.

Artystyczna forma spa doskonale wpisuje się w otaczający krajobraz. Architektoniczną atrakcją budynku jest fasada zewnętrzna w kolorze szampana, która podkreśla elegancki wygląd i której interakcja z otoczeniem zmienia się w zależności od pory roku. Wewnątrz spa skupiono się na elemencie wody w jej trzech stanach skupienia - lodu, wody i pary. W dwóch budynkach na czterech piętrach znajduje się różnorodna oferta dla mieszkańców i gości.

Przegląd projektu

  • Okres budowy: 2019 - 2022
  • Energooszczędna konstrukcja
  • Koszty budowy ok. 75 mln €.

Program relaksacyjny na wyjątkowym poziomie

Dzięki powierzchni wody wynoszącej ponad 1000 m² każdy znajdzie tu coś dla siebie - od krytych i odkrytych basenów sportowych po przestronny basen przygodowy z grotą wirową i odkryty basen z barem przy basenie.

Smakosze również znajdą coś dla siebie w spa. Niezależnie od tego, czy jest to chłodny drink w barze, specjał z grilla czy włoskie przysmaki z trattorii, spa oferuje kulinarne przysmaki na każdy gust.

Ofertę uzupełnia wyjątkowe lodowisko na drugim piętrze. Znajduje się ono na powierzchni 1300 m² wokół budynku z 250-metrowym przejezdnym tunelem i barem lodowym. Ponadto znajduje się tu strefa fitness o powierzchni 1300 m², duża strefa saun o powierzchni 1500 m² oraz strefa medical spa.

Ponadto spa jest również pierwszym miejscem, do którego zwracają się organizatorzy wydarzeń, ponieważ oferuje podzielną, wielofunkcyjną salę eventową, która może pomieścić do 600 osób.

Łącznie w kompleksie budynków zainstalowano ponad 6500 m² produktów REGUPOL. Na obszarach wokół lodowiska położono 400 m² wykładziny REGUPOL everoll alpine ultimate. Wokół lodowiska, antypoślizgowa podłoga do sportów zimowych zapobiega poślizgnięciom, jest wytrzymała i odporna, dzięki czemu chroni powierzchnię przed uszkodzeniem - nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Szeroka gama produktów spełnia również podwyższone wymagania konstrukcyjne w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

REGUPOL oferuje odpowiednie rozwiązania akustyczne, co owocuje brakiem konfliktu między różnymi koncepcjami użytkowania. Aby zapewnić niezakłócony relaks w strefach dobrego samopoczucia, na tarasie na dachu Therme zainstalowano matę REGUPOL sound and drain 22 (2 475 m²), która została opracowana specjalnie do użytku na zewnątrz.

Izolacja akustyczna REGUPOL została również zastosowana wewnątrz budynku. Części jastrychu zostały wyposażone w 3 630 m² izolacji akustycznej REGUPOL sound 17. Zapobiega to przenoszeniu dźwięków uderzeniowych i zapewnia ciszę w miejscach, w których goście powinni się relaksować.

Podsumowując, powstała oaza dobrego samopoczucia w swojej klasie, łącząca luksusowe pobyty i relaks w najlepszej możliwej formie ze zrównoważonym rozwojem. Już w pierwszym sezonie zimowym nowe Silvretta Therme Paznaun powitało ponad 70 000 gości od momentu otwarcia.

Więcej projektów

Lindley Lindenberg Frankfurt

Lindley Lindenberg Frankfurt

Educational Campus Urban Lakeside Aspern Vienna

Educational Campus Urban Lakeside Aspern Vienna

Senior Citizens' Residence Herbstwiesen Kümmersbruck

Senior Citizens' Residence Herbstwiesen Kümmersbruck

Impact sound insulation for terraces – Education Campus Aron Menczer Vienna

Impact sound insulation for terraces – Education Campus Aron Menczer Vienna

Modern housing development NEO Munich

Modern housing development NEO Munich

Ikea West Station Vienna

Ikea West Station Vienna

Activation of roof space Kaufland Erfurt

Activation of roof space Kaufland Erfurt

Zakładki
Kontakt