Alpejskie luksusowe Spa w Ischgl wyznacza nowe standardy

Alpejskie luksusowe Spa w Ischgl wyznacza nowe standardy

Silvretta Therme w Ischgl, po trzyletnim okresie budowy, została otwarta zimą 2022 roku,. Już na etapie planowania skupiono się na oszczedzjących zasoby metodach budowy. Budynek zaprojektowano i wybudowano w sposób jak najbardziej zrównoważony i energooszczędny. Do budowy spa wykorzystano również produkty REGUPOL z sektorów sportów zimowych i akustyki.

Artystyczna forma spa, doskonale wpisuje się w otaczający krajobraz. Elewacja zewnętrzna budynku, w kolorze szampana, stanowi architektoniczną atrakcję, która podkreśla jej elegancki wygląd, i której interakcja z otoczeniem zmienia się wraz z porami roku. Wewnątrz spa skupiono się na żywiole wody w jej trzech stanach skupienia - lodu, wody i pary. Dwa budynki na czterech piętrach oferują szeroką gamę udogodnień dla mieszkańców i gości.

Przegląd projektu

  • 3 630 m² REGUPOL sound 17
  • 2 475 m² REGUPOL sound and drain 22
  • 400 m² REGUPOL everroll alpine ultimate
  • Okres budowy: 2019 - 2022
  • Energooszczędna konstrukcja
  • Koszty budowy ok. 75 mln euro

Program relaksacyjny na najwyższym poziomie

Dzięki powierzchni, wody wynoszącej ponad 1 000 m² każdy znajdzie coś dla siebie - od krytych i odkrytych basenów sportowych, po przestronny basen rekreacyjny z grotą, hydromasażem i odkryty basen z barem przy basenie.

Smakosze również znajdą coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jest to chłodny napój w barze, specjał z grilla czy włoskie przysmaki z trattorii, spa oferuje kulinarne przysmaki dla każdego podneniebienia.

Ofertę uzupełnia wyjątkowe lodowisko na pierwszym piętrze. Wokół budynku o powierzchni 1 300 m² znajduje się tunel o długości 250 metrów wraz z barem lodowym. Znajduje się tu również strefa fitness o powierzchni 1 300 m², duża strefa saun o powierzchni 1 500 m² oraz strefa medical spa.

Alpejkie spa jest również idealnym miejscem dla organizatorów wszelkich wydarzeń, ponieważ oferuje wielofunkcyjną salę eventową z możliwością podziału, która może pomieścić do 600 osób.

Łącznie w kompleksie budynków zainstalowano ponad 6 500 m² produktów REGUPOL. Na obszarach, wokół lodowiska położono 400 m² wykładziny REGUPOL everoll alpine ultimate. Antypoślizgowa podłoga do sportów zimowych pełni rolę obramowania wokół lodowiska, zapobiegając poślizgnięciu się gości. Jest solidna i wytrzymała, chroni powierzchnię przed uszkodzeniem - nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Szeroka gama produktów spełnia również zwiększone wymagania w zakresie odporności ogniowej.

REGUPOL oferuje odpowiednie rozwiązania akustyczne, aby zapewnić bezkonfliktowe użytkowanie różnych koncepcji obiektu. W celu zapewnienia niezakłóconego relaksu, w strefach wellness, na dachu tarasu spa, zainstalowano 2 475 m² izolacji akustycznej REGUPOL, opracowanej specjalnie do użytku na zewnątrz.

Izolacja akustyczna REGUPOL została również zastosowana wewnątrz budynku. Części jastrychu zostały wyposażone w 3 630 m² izolacji REGUPOL sound 17. Zapobiega to przenoszeniu dźwięków uderzeniowych i zapewnia ciszę i spokój w miejscach, w których goście powinni się relaksować.

Podsumowując, stworzono najwyższej klasy oazę dobrego samopoczucia, która łączy luksusowe pobyty i relaks ze zrównoważonym rozwojem, w najlepszy możliwy sposób. Nowe Silvretta Therme Paznaun powitało ponad 70 000 gości, już w pierwszym sezonie zimowym od jego otwarcia.

Więcej projektów

Lindley Lindenberg, Frankfurt

Lindley Lindenberg, Frankfurt

Kampus edukacyjny Seestadt Aspern w Wiedniu

Kampus edukacyjny Seestadt Aspern w Wiedniu

Kompleks domów spokojnej starości Herbstwiesen Kümmersbruck

Kompleks domów spokojnej starości Herbstwiesen Kümmersbruck

Impact sound insulation for terraces – Education Campus Aron Menczer Vienna

Impact sound insulation for terraces – Education Campus Aron Menczer Vienna

Modern housing development NEO Munich

Modern housing development NEO Munich

Ikea West Station Vienna

Ikea West Station Vienna

Activation of roof space Kaufland Erfurt

Activation of roof space Kaufland Erfurt

Zakładki
Kontakt