Frankfurt skyline with the Palais Quartier at night.

Cztery budynki połączone w jedną dzielnicę, na małej przestrzeni

Cztery budynki połączone w jedną dzielnicę, na małej przestrzeni

Chociaż NEXTOWER, o wysokości 135 metrów, zajmuje dopiero 17-te miejsce na liście wieżowców we Frankfurcie nad Menem, nowy punkt orientacyjny w Palaisquartier w panoramie Frankfurtu jest jednak czymś wyjątkowym. Na jednej z najbardziej ruchliwych i popularnych ulic handlowych w Niemczech, Zeil, stworzono dzielnicę, która łączy pracę, zakupy, relaks i przyjemność.

Architekci, Massimiliano Fuksas (MyZeil) i KSP Jürgen Engel Architekten (przebudowa Thurn und Taxis Palais, Hotel Jumeirah, NEXTOWER) zaplanowali na terenie śródmieścia, cztery charakterystyczne budynki o różnym przeznaczeniu i niezależnej architekturze.

Dzięki powierzchni sprzedaży wynoszącej 47 000 m² i ponad 100 sklepom na ośmiu poziomach, nowe centrum handlowe MyZeil jest jednym z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Niemczech. Architektoniczne atrakcje budynku to organicznie ukształtowany szklany dach z przypominającym trąbę szklanym systemem odprowadzania wody deszczowej oraz najdłuższe wewnętrzne, samonośne schody ruchome w Niemczech o długości 46 metrów.

Pałac Thurn und Taxis, który został zniszczony podczas II wojny światowej i odbudowany w stylu barokowym, zgodnie z historycznymi wzorcami, oferuje odwiedzającym sklepy detaliczne, ekskluzywne restauracje, biura i miejsce na imprezy. W drugiej wieży dzielnicy Palais, na 24 piętrach, powstał 5-gwiazdkowy hotel z 218 luksusowymi pokojami i apartamentami, salami konferencyjnymi, salą balową, a także restauracją wyróżnioną gwiazdką Michelin. Wieża biurowa NEXTOWER o wysokości 135 metrów oferuje 32 piętra ultranowoczesnej powierzchni biurowej o pionierskiej architekturze. Innowacyjny projekt i technologia budynku zostały nagrodzone złotym certyfikatem DGNB.

Przegląd projektu

  • 2 800 m² REGUPOL vibration 300
  • Złoty certyfikat Nextower DGNB
  • Zakończenie październik 2009 r.

Oddzielenie systemów technicznych od konstrukcji budynku

Podczas realizacji projektu budowlanego, planiści skupili się nie tylko na wdrożeniu opracowanej koncepcji efektywności energetycznej, ale także na jakości użytkowania przestrzeni biurowej. Połączone chłodzące i ogrzewane sufity, otwierane okna w każdym pomieszczeniu i zintegrowana ochrona przeciwsłoneczna zapewniają komfort termiczny i zdrowy klimat w pomieszczeniach. Połowa energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia pochodzi z energii geotermalnej, a kolejne 30 procent z ciepła odpadowego z centrum handlowego i parkingu podziemnego.

Technologia niezbędna do klimatyzacji i wentylacji znajduje się w piwnicy, na poziomie technicznym oraz na dachu budynku. Szczególnym wyzwaniem w planowaniu centrów technicznych było zminimalizowanie wibracji wpływających na konstrukcję budynku, powodowanych przez duże urządzenia i maszyny.

Podczas instalacji systemów technicznych na stropach żelbetowych, należy w szczególności uwzględnić wymagania dotyczące izolacji akustycznej. Aby spełnić te wymagania, w NEXTOWER konieczne było odizolowanie wibracji, wywoływanych przez urządzenia techniczne, od konstrukcji budynku. W tym celu pod fundamentami urzadzeń zainstalowano łącznie 2 800 m² REGUPOL vibration 300.

Faworytki
Kontakt